Posted on

“BUGÜNÜN, GEÇMİŞ VE GELECEKLE İLGİLİ BAĞLARINI İYİ ANLAMALIYIZ”
SUNGURLU – Giresun Üniversitesi öğretim üyesi Sungurlulu hemşehrimiz Prof. Dr. Ahmet Güngör, Fen Lisesi öğrencilerine “Zamanın Elinden Tutmak” adlı konferans verdi. Konferansta Prof. Dr. Ahmet Güngör’le ilgili belgesel gösteriminden sonra hemşehrimiz eğitim-öğretim ve akademisyenlik hayatındaki bilgi, deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.
Başarıya giden yolda çalışma ve istikrarın önemini vurgulayan Prof. Dr. Güngör, bugünün geçmiş ve gelecekle ilgili bağlarını öncelikle iyi algılamak ve anlamak gerektiği konusunda tanıştığı, bilim adamı, bürokrat ve sanatçılarla ilgili görsel sunumu öğrencilerin yoğun ilgisine neden oldu.
Prof. Dr. Güngör, yaşadığımız şehir ve bölgenin kadim Hititlerden bu yana medeniyetin beşiği olduğundan hareketle öğrencilerin geleceğe dair plan ve programlarını şimdiden hazırlamaları ve çağın aydın insanı olmaları için atmaları gereken adımları kendi hayatından örnekler vererek açıkladı.
Konferans sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Sepetçi, Müdür Yardımcısı Nazım Gürgil ve Fen Lisesi Müdürü Oğuzhan Koç, Prof. Dr. Ahmet Güngör’e teşekkür ederek çiçek takdim ettiler. Prof. Dr. Güngör, yazdığı “Görmeyen Gözlerin Gözeli” adlı son öykü kitabını öğrencilerine takdim etti. Konferans hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.